iletisim

basinda-biz

Yeni Asır 17 Temmuz 2015

yeni-asır

 

 

 

 

Yeni Asır

Vilka İnşaat Müdürü Tolga Kantarcı, “Tatil yörelerinde denize sıfır gayrimenkuller en az yüzde 20-30 prim yaptı. Önümüzdeki yıllarda bu oran daha da artacak” dedi.

Vilka İnşaat’ın müdürü Tolga Kantarcı, ekonomik krize rağmen tatil yörelerinde denize sıfır gayrimenkullerin en az yüzde 20-30 prim yaptığını, önümüzdeki yıllarda bu oranın daha da artacağını söyledi.
Kuşadası’nda Gümüldür sahillerine Sea Side Residence’ı kazandırdıklarını belirten Kantarcı, “Deniz kenarında yapılaşma alanları daraldı. 1970’li yıllardan bu yana sahil yöreleri yerli ve yabancı yatırımcıdan rağbet görüyor. Bu aşırı rağbet, bir zamanlar balıkçı kasabası olan yerleri birer şehir haline getirdi. Deniz manzaralı ev almak, şezlong, şemsiye ücreti ödemeden denize girmek neredeyse imkansız hale geldi” diye konuştu.

EV, KUMSAL, DENİZ
Tatil merkezlerinin çoğunun yapılaşmasını tamamladığını dile getiren Kantarcı şunları söyledi; “Günümüzde deniz kenarında çok az sayıda arsa kaldı ve bunların da fiyatları astronomik rakamlarda. Ancak kısa süre içerisinde onlar da bitecek ve deniz kenarında ev sahibi olmak adeta hayal olacak” dedi. Sea Side Residence’ın, İzmir’e 50, havaalanına 28 km uzaklıkta, binlerce dönümlük mandalina ağaçlarının arasına kurulmuş çok özel bir bölgede yer aldığını ifade eden Kantarcı, “Aile için tasarladığımız ve 112 konforlu daireden oluşan Sea Side Residence’ta, mevcut site sakinleri tüm günlerini sosyal tesislerde ve eşsiz sahil şeridinde geçiriyor. Özel konumu, modern mimarisi ve sahili sayesinde hızla satılan dairelerimizden elimizde sadece 16 tane kaldı” dedi.
Tolga Kantarcı bundan sonraki yatırımlarının termal turizm alanına olacağını belirterek, “Özellikle dış talep, termal turizm üzerine. Bu yüzden bu sektörde yatırım yapmak için çalışmalar başladık” diye konuştu.

Yeni Asır Gazetesi

Milliyet

Yaza, Yeni Türkü’yle “Merhaba” dediler

GÜMÜLDÜR’DE Vilka İnşaat tarafından iki yıl önce tatilcilerin hizmetine sunulan Sea Side Residence’ta “Yaza Merhaba Partisi” düzenlendi.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin de 12 dairesi bulunan sitede gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda davetli katıldı. Ünlü topluluk Yeni Türkü, seslendirdiği şarkılarla konuklara unutulmaz anlar yaşattı. Vilka İnşaat Genel Koordinatörü Mustafa Tuncay Kantarcı, bu yıl ilk kez yapılan partinin geleneksel hale getirileceğini müjdeledi.

29.Haziran.2010 Milliyet Ege

 

Hürriyet

Vilka İnşaatın yeni projesi

GÜMÜLDÜR’deki sınırlı arazilerden birinde Seaside Residence Yalı Evleri’nin yapımını üstlenen Vilka İnşaat, denize sıfır 2 artı 1 projesiyle Türkiye’de bir ilke imza atıyor. İnşaat Müdürü Sadi Tolga Kantarcı, Gümüldür ovasının Kuşadası kıyısında 8 kilometrelik kıyı bandında yer alan Seaside Residence’nin 12 blok 104 daireden oluşuyor.

Depreme dayanıklı

Kantarcı, “Daire fiyatlarımız Bodrum, Kuşadası, Çeşme’ye göre yüzde 50 daha ekonomik. İnşaatlarda sağlamlık, kaliteye önem verdik. 8.8 şiddetindeki depreme dayanıklı. 63 ve 70 metrekare olarak tasarlanan 2 oda 1 salondan meydana gelen dairelerde ev sahibi olmayı düşünenler için her ayrıntı düşünüldü. 18 süs havuzu, yüzme havuzu, çocuk havuzu sitemize ayrı güzellik katıyor” dedi.

Hürriyet EGE25.07.2008

Yeni Gazetem Ege

Geç Buldum, Çabuk Kaybettim

Doğrusunu söylemem gerekirse başta çok şüpheliydim. Giden arkadaşlar kaldıkları yerlerde bazı problemlerle karşılaştıklarını, bazı günlerinin iyi, bazı günlerininin ise kötü geçtiğini söyleyince çok tereddüt ettim.
Nihayet Eylül ayında benim de sıram gelince pazartesi günü ancak akşam Sea Side adıyla bilinen İzmir Gazeteciler cemiyetinin satın aldığı 12 daireden biri olan 5 numaralı daireye vasıl olduk. İlk gördüğüm anda içim ısınıverdi. Hani İstanbul’da camla giydirilmiş gökdelenlerin adeta minyatürüydü. Merdivenlerin dışı tamamen camdan yapılmış ve ışık aldığı için çok ferah görünüyordu. Merdivenler mermerden yapılmış herkesin rahat çıkmasını sağlıyordu.
Kaldığımız dairenin kapısına bizim hanım hayran oldu, tam bir zevk eseriydi. Biri büyük, diğeri küçük iki oda, tuvalet-banyo, salon ve açık mutfak gerçekten çok kullanışlıydı. İçeride her konfor düşünülmüştü. Kliması, buz dolabı, bulaşık makinası, hatta güneşlik bile otomatikti.
Hemen hemen hiç problem yaşamadık dersem yalan olmaz. İlk gecemizde Gümüldür Belediyesine ait bir parktaki restoranda yemek yedik ve oğlumuz Ozan ile Gelinimiz Deniz’in kısa bir tatil için Kanada’dan gelişlerini kutladık. Ne var ki, Eylül ayı ile birlikte Gümüldür’ün sezonu kapattığı da ortaya çıktı. Koskoca tesiste otlar üzerinde yemek yiyen 4 kişi sadece bizdik.
Sitede bazı gazeteci arkadaşlarımızın ve devamlı sitede kalan birkaç aile dışında kimseler yoktu. Sanki Gümüldür terk edilmiş gibiydi.
Bir gün sonra yine işimiz gereği yine bir İzmir seyahati yapmak zorunda kaldık ve ancak akşamüzeri tekrar Gümüldür’e gelebildik.
Gazeteciler Cemiyetinin sahip olduğu dairelerin en kötü yönü otoyola yakın olmasıydı. Uzun süre 24 saat geçen araçların sesini dinlemek zorunda kalıyorsunuz ama günler geçtikçe insanlar da alışıyor.
Misafirlerimiz Toronto’ya dönecekleri için tatilimizi birkaç gün erken bitirmek zorunda kaldık. Her şeye rağmen bir arada tatil geçirmek güzeldi. Gazeteciler cemiyetimizin düzenlediği bu tatilden gerçekten haz aldık. İnşallah gelecek sene hiçbir problem çıkmadan tatil yapmayı umuyorum.
Dediğim gibi tatilimiz kısa sürdü ve hemen benim aklıma bir şarkıyı getirdi: Geç buldum, çabuk kaybettim.

Güngör Öcal – Yeni Gazetem EGE